Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "турција"

Свет

Турски суд денеска го осуди проповедникот и писател на исламската телевизија Аднан Октар на 1075 години затвор за злосторства во врска со организирање и...

Балкан

Турската полиција запленила 2,5 килограми кокаин на аеродромот во Истанбул, скриен под карикатура на покојната фудбалска легенда Диего Марадона. Германскиот државјанин со хрватско потекло...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за економија, Крешник Бектеши и од замениците министри за политички систем и...

Балкан

Бугарија се соочува со сериозни политички проблеми, а изборите им се кон крајот на март догодина. Откако Чешка, Словачка и Автстрија ја блокираа Бугарија...

Повеќе