Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "трагедија"

Македонија

Првичните наоди водат кон претпоставка дека пожарот е предизвикан од неизгасена цигара Две простории во домот биле во пламен кога противпожарната служба пристигнала на...

Балкан

Најмалку 42 лица се повредени во силна експлозија во кафуле во Урошевац (Феризај), потврди локалниот обвинител Шукри Јашари. Причината за експлозијата е непозната. Меѓу повредените има и две деца....

Балкан

Агрегатот за струја што се користел за загревање на викендичката во која осум тинејџери во Посушје се задушија на новогодишната ноќ бил во оставата, чајната...

Македонија

Македонска дипломатка  на Обединетите нации  која е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн на новогодишната ноќ е М.В (39) од Скопје а полицијата како...

Македонија

Вчера околу 04.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Богданци, патничко возило „бмв“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од В.С.(20) од Богданци, излетало од патот....

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка, а според чешките медиуми во несреќата загинале двајца Македонци, М.Б (30)...

Повеќе