Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "трагедија"

Балкан

Стјепан Крсник, татко на загинатиот мајор на српската армија, за српски Курир вели дека Дејан бил нивна гордост и врвен пилот, кој чесно и служел на државата Чекавме...

Балкан

Пилотите мајор Дејан Крсниќ и капетанот на прва класа Звонко Васиљевиќ од 101-та ловечко-авијацијска ескадрила на 204-та воздухополовна бригада на војската на Србија починаа...

Македонија

На 19.09.2020 околу 19: 40 часот на регионален пат с.Витолиште – Прилеп, мотоцикл „ктм“, со прилепски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(47) од Прилеп, излетал...

Повеќе