Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "суд"

Македонија

Со сведоци предложени од одбраната денеска во Кривичниот суд Скопје продолжи судењето за петкратно yбиство кај Смилковското Езеро во април 2012 година. Сведокот Назиф...

Македонија

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информираше јавноста дека на 17 септември 2020 година, одлучи по предметот познат во јавноста под името “ТЕНК”...

Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со...

Повеќе