Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "струга"

Македонија

Одделот за Криминалистичка полиција и затворската  полиција од Казнено поправната установа Теферич Струга при контрола  и претрес над затворските ќелии во КПУ Затвор Струга...

Македонија

Синоќа во 20 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струга- Дебар кај с.Велешта се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл управуван од А.Ш.(21) од...

Македонија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесекривична пријава против Б.А. (33) од Скопје и С.Ќ.(32) од Чучер – Сандево,поради постоење основано сомнение за сторени...

Македонија

Мерко на болничко лекување во Инфективната болница во Скопје Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, синоќа бил итно примен во Инфективната болница во Скопје, пишува...