Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "спорт"

Спорт

Колумбискиот голгетер Радамел Фалкао може да се врати во клубот во кој се прослави како фудбалер – Порто. Според португалските медиуми клубот од „Драгао“...

Спорт

Челзи од следната недела ќе го има на располагање и германскиот фудбалер Каи Хаверц. Наводно „сините“ веќе постигнале договор околу ангажманот на германскиот репрезентативец,...

Спорт

Денеска со ждрепка беше одреден распоредот на натпреварите за новата сеозна во италијанската Серија А. Популарното Калчо новата сеозна ќе ја започне на 19...

Повеќе