Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "собрание"

Македонија

840 милиони евра се инвестираат во 400 километри патишта во државата, соопшти премиерот Зоран Заев, на денешната седница во Собранието, посветена на пратенички прашања....

Македонија

Два месеци Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најавува ново парламентарно мнозинство и неколкумина пратеници кои ќе го напуштеле Зоран Заев, а власта вчера обезбеди...

Македонија

Почитувани граѓани, почитуван претседател на Собранието, Почитуван премиер, почитувани пратеници, почитувани министри, ценети гости, Ваши Екселенции, претставници на медиумите, На самиот почеток, дозволете ми...

Македонија

Законот за финансирање политички партии вчера помина на Комисијата за политички систем со поддршка и од власта и од опозицијата. Никој од пратениците од...

Македонија

Додека во македонскиот парламент процесите се блокирани голем дел од земјите во регионот и светот веќе функционираат онлајн. –Албанија Парламентарните состаноци се одвиваат од...

Македонија

Пратениците на денешната седница го завршија претресот за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија во Уставниот суд. Претседателот на Собранието Талат Џафери...

Повеќе