Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Слободан Милошевиќ"

Балкан

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај, кој двапати беше обвинет и ослободуван од обвиненија поради недостиг на докази во Хашкиот трибунал, синоќа во емисијата „Балкан“...

Балкан

Дејан Лучиќ, писател на шпионски романи, кој наводно поседува доверливи разузнувачки информации тврди дека поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ речиси сигурно не починал во...