Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "сзо"

Свет

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат коронавирус вакцини поради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, изјави денеска директорот на Светската...

Свет

Специјалниот советник за COVID-19 во Светската здравствена организација, Давид Набиро, предупреди на трет бран на пандемијата во Европа на почетокот на 2021 година, доколку...

Свет

Светската здравствена организација вчера официјално објави и им соопшти на лекарите дека не го препорачува Ремдесивир на „Gilead“ за третман на хоспитализирани пациенти заразени...

Свет

Светската здравствена организација (СЗО) смета дека е незамисливо да се дозволи слободно циркулирање на Ковид-19 за да се постигне колективен имунитет. „Никогаш во историјата...

Свет

Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека вакцините против Ковид-19 најверојатно ќе бидат достапни во декември или почетокот на 2021 година за доставување до регулаторите...

Повеќе