Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "северна кореја"

Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун го посети крајбрежниот регион на неговата земја, кој пред неколку дена го погоди тајфунот Мајсак и нареди околу 12.000...