Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "свет"

Свет

Еден од најголемите кинески претприемачи, милијардерот Џек Ма, објави видео на Интернет, со што заврши неговото речиси тримесечно „исчезнување“ од јавноста, кое отвори бројни шпекулации за неговиот...

Свет

Американскиот ФБИ истражува извештај дека една жена можеби украла лаптоп од канцеларијата на Претседателот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, при неодамнешниот упад во зградата...

Свет

Истражувачи од Универзитетот Џон Хопкинс направија интересно истражување за ранливоста во енкрипцијата што ја користат телефоните со оперативен систем Андроид и iOS. Уште поинтересно...

Свет

Многумина ќе избегнуваат јавен транспорт и авиосообраќај Европејците се повеќе сакаат одмор дома Повеќето не сакаат да се откажат од месо, нова облека, автомобили...

Свет

„Секој ресторан што ќе аплицира ќе биде регистриран како ќелија на политичка партија. Ќе се одржуваат состаноци, а гостите ќе бидат членови на нашата...