Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "свадба"

Македонија

Полицијата вчера вечерта околу 21 часот прекинала свадба во угостителски објект во скопско Арачиново, пишува Слободен печат. Притоа интервенцијата полицијата во објектот биле затекнати...

Свет

Видеото од општиот хаос кој избувнал една свадба во Замбија стана вистински хит на социјалните мрежи. Имено, според локалните медиуми, мажот и рекол на сопругата дека мора да замине...

Забава

Веридбата на Луна Џогани и Марко Миљковиќ одекна во регионот. Никој тоа не го очекуваше, бидејќи тие имаа бурна врска од самиот почеток. Сепак, романтичниот чин во присуството на најблиските, освен...

Македонија

Mинистерството за економија демантира информации дека е дадена дозвола за организирање вечери во угосителски објект. – Со цел за точно информирање на јавноста во врска...