Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "сад"

Забава

Камала Харис, потпретседател на Соединетите Американски Држави, дојде на денот на инаугурацијата облечена во фустан создаден од Кристофер Џон Роџерс и Серхио Хадсон од...

Балкан

„Почитуван господине претседател, Би сакал уште еднаш да ви се заблагодарам како член на американската делегација за дарежливата гостопримливост за време на мојата неодамнешна...

Свет

Американскиот ФБИ истражува извештај дека една жена можеби украла лаптоп од канцеларијата на Претседателот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, при неодамнешниот упад во зградата...

Свет

Белата куќа денес објави последна порака за поздравување од претседателот во заминување Доналд Трамп. Бидејќи вторник е последниот ден од неговиот претседателски мандат. Трамп рече...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од денеска тргнува на средби со европските политичари кои до крај останаа верни на американскиот претседател Доналд Трамп и се обидуваа...