Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Ричард Гренел"

Балкан

Специјалниот советник на американскиот претседател Ричард Гренел изјави дека администрацијата на претседателот Трамп ја сака идејата за „мини Шенген“ и сака сите да учествуваат во неа и...

Балкан

Договорот меѓу Белград и Приштина е резултат на поинаква дипломатија на американскиот претседател Доналд Трамп, напиша специјалниот пратеник во Белата куќа Ричард Гренел во...

Свет

Специјалниот пратеник на претседателот на САД за дијалогот помеѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, се налути за време на прес-конференцијата по потпишување на договорот...

Балкан

Денеска продолжуваа преговорите помеѓу Белград и Приштина во Белата куќа, а на вчерашните состаноци повторно се појавила идејата за создавање на „Шенжен зона“. Специјалниот пратеник на...