Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "протест"

Македонија

Жителите на Општина Ѓорче Петров денеска повторно ќе излезат на протест. Овојпат, тие нема да протестираат против урбаната мафија, како што тоа го сторија...

Македонија

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица...

Македонија

Огромен број граѓани, но и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ го критикуваат Христијан Мицкоски за појавувањето на протест против поскапувањето на струјата со ексклузивни автомобили на...

Македонија

СДСМ го осуди нападот врз новинарската екипа на „Ал Џазеира“ на вчерашниот протест организиран од Христијан Мицкоски против поскапувањето на струјата. „Слободата на изразување и непреченото...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ осудува секаков вид на насилство и попречување на работа врз новинар или медиум. Новинарите и медиумските работници ја имаат полната поддршка на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат...

Повеќе