Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "притвор"

Македонија

На 09.09.2020 околу 1 часот во с.Матејче-кумановско, полициски службеници од Полициското одделение Матејче дале знак да застане патничко моторно возило “рено еспејс“ со штипски регистарски...

Македонија

Кумановското обвинителство поведе постапка против 23-годишен кумановец кој се сомничи за производство и продажба на марихуана, соопшти денеска Јавното. обвинителство Основното јавно обвинителство –...

Македонија

Охридскиот советник Нефи Усеини и неговиот брат Ибро Усеини се приведени и спроведени во осумдневен притвор, поради нападот на нивниот сограѓанин, Спире Топалоски, дознава „А1он“. Полицијата...