Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "полиција"

Македонија

Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Единицата за...

Македонија

Денеска (14.01.2021) во Бирото за jавна безбедност при Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија беше остварена работна средба помеѓу директорот на БЈБ,...

Свет

Наместо да казни две жени кои краделе намирници во супермаркет, полицаец од Масачусетс направил многу неочекуван, и за многумина хуман гест. Имено, полицаецот Мет Лима добил повик...