Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "пожар"

Свет

Вистински размери од досегашното уништување неможно е да се измерат во Калифорнија, Орегон и Вашингтон, кој го “пресекол“пламениот ѕид. Пожарникарите се борат со незапамтени...

Македонија

Канцелариите на Министерството за животна средина, лоцирани во зградата на поранешна Комерцијална банка се целосно изгорени во пожарот кој започна рано изутринава, дознава Алсат....