Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "обвинителство"

Свет

Државниот обвинител на САД, Вилијам Бар, ги овласти федералните обвинители да ги спроведат истрагите за „суштинските обвинувања за неправилности во гласањето и запишувањето на...

Македонија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинителен акт против 21-годишен скопјанец за убиството на Никола Саздовски Саздо и достави предлог...

Македонија

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи до Јавното обвинителство за гоненење на организиран криминал и корупција поднесе...

Македонија

Полицицијата се уште ги истражува фирмите за кои Обвинителството за организиран криминал има сомнеж дека наменски отвориле веб портали пред изборите на 15 јули...

Повеќе