Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "несреќа"

Свет

И покрај тоа што поради пандемијата бројот на летовите беше значително намален и во 2020 година се случија дупло помалку несреќи на патнички авиони,...

Македонија

Во денешната сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“, почина 32-годишниот Трајче Нешковски, кој порано беше потпретседател и генерален секретар на подмладокот на...

Свет

Канаѓанката Никол одлучила да врати неколку артефакти од античкиот град Помпеја, бидејќи, како што вели, тие биле полни со негативна енергија и биле виновни за несреќите кои и се случувале со...

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа попладнево се случи во населеното место Трубарево. Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор. Лицето кое...

Македонија

На 03.10.2020 околу 19,07 часот на магистрален пат Ресен-Битола кај место викано „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“...

Повеќе