Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Нато"

Македонија

Денеска на Меѓународниот аеродром Скопје пристигна донацијата од 60 транспортни респиратори  од НАТО Доверителниот фонд за одговор на пандемијата чија вкупна вредност изнесува 1,4...

Македонија

„Северна Македонија е посветена на обврската за инвестирање енергија во сојузничкото единство и солидарност, и во зајакнување на нашите национални безбедносни капацитети“, истакна претседателот...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше работна средба со премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис, која двајцата соговорници ја оценија...

Свет

Ирачките безбедносни извори соопштија дека моменталното намалување на военото присуство на меѓународната коалиција во Ирак, предводено од САД, е дел од операцијата за замена...

Свет

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ја предупредил денеска Грција дека ќе мора да влезе во разговори околу спорните делови во источното Средоземје или ќе...