Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "напад"

Свет

Ерменскиот премиер Никола Пашинијан на својата Фејсбук страница објави дека авионот на азербејџанското воено воздухопловство го започнал нападот во правец на Нагорно Карабах. Според...