Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "монструм"

Свет

Турски суд денеска го осуди проповедникот и писател на исламската телевизија Аднан Октар на 1075 години затвор за злосторства во врска со организирање и...

Свет

Стокхолмската полиција денес објави дека го истражува случајот на мајка стара околу 70 години, која е осомничена дека го чувала својот син заклучен во...

Македонија

Боледувањето на адвокатот Асмир Алиспахиќ, бранител на дел од обвинетите во случајот „Монструм” го одложи денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилсковото Езеро, во...

Македонија

Со сведочење на полициски службеник кој учествувал во истражната постапка против обвинетите, денеска треба да продолжи судскиот процес за петкраното убиство кај Смилковско Езеро....

Македонија

Судскиот процес за петкраното убиство кај Смилковско Езеро, продолжува на 3 септември. На дневен ред на ова рочиште е предвидено да сведочи полициски службеник...

Македонија

Со презентација на сведоци од обвинителство денеска во Кривичниот суд Скопје продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“. На последното рочиште исказ даде началник на...