Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "мигранти"

Македонија

На 09.09.2020 околу 1 часот во с.Матејче-кумановско, полициски службеници од Полициското одделение Матејче дале знак да застане патничко моторно возило “рено еспејс“ со штипски регистарски...

Македонија

На 25.08.2020 околу 21.20 часот на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово запреле патничко возило „мицубиши“ со бугарски регистарски ознаки, управувано...

Македонија

Лице по кое трагала полицијата за издржување казна затвор не било пронајдено дома, но во помошните простории во неговиот дом, при преглед полицајците пронашле...