Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "мексико"

Свет

Мексиканецот Хуан Педро Франко, кој пред три години влезе во Гинисовата книга на рекорди со 595 килограми како најтежок човек на светот, го победи коронавирусот. Диетата и физичките...