Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "мвр"

Македонија

Во текот на вчерашниот ден (20.01) полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на...

Македонија

  Секторот за внатрешни работи Тетово го расчисти случајот со видео-клипот  објавен на 15 јануари годинава на социјалната мрежа „Тик-ток“, на кој се гледа како...

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  368 прекршоци....

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Сарај изречени се вкупно 65 мерки, меѓу кои...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Центар изречени...