Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Маска"

Балкан

Претседателот на хрватскиот парламент, Гордан Јандроковиќ, ја избрка пратеничката Каролина Видовиќ-Кришто од собраниската сала затоа што ја извади заштитната маска. Пратеничка на движењето „Татковина“...

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани...