Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "македонија"

Македонија

На 28.09.2020 околу 12.40 часот на бул.„Словенија“ во Скопје, на влез за с.Визбегово, полициски службеници сопреле патничко возило „дачиа дастер“, со скопски регистарски ознаки,...

Македонија

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, во „Вила Водно“, го врачи признанието „Инженерски прстен“ на најуспешните дипломирани студенти од областа на инженерските дисциплини во Република Северна...

Македонија

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно обвинителство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува износот на исплатените средства за...

Македонија

Соопштение за јавност на СДСМ – реакција на прес-конференцијата на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ 11 години системски го уништуваше образованието на секое ниво,...

Македонија

Неофицијално Вечер.мк дознава дека Дамјан Манчевски е поставен за нов генерален секретар на владата на Македонија. Според неофицијалните информации,  Дамјан Манчевски доаѓа на местото...