Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "левица"

Македонија

Рејтингот на Мицкоски е во слободен пад. Според анкетите на Телма го загуби водечкото место и меѓу опозициските политичари. Апасиев веќе му бега, а...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Политичката незрелост, немањето став и катастрофалните грешки на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, освен со континуираните изборни порази, резултираа и со скандалозен рејтинг според...

Македонија

Законот за финансирање политички партии вчера помина на Комисијата за политички систем со поддршка и од власта и од опозицијата. Никој од пратениците од...

Македонија

Како што пренесе Дојче Веле, канцеларката Ангела Меркел на видео-конференција изјавила дека Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со...

Македонија

Додека во македонскиот парламент процесите се блокирани голем дел од земјите во регионот и светот веќе функционираат онлајн. –Албанија Парламентарните состаноци се одвиваат од...

Повеќе