Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "куманово"

Македонија

Кумановец (86) бил потенцијална жртва на изманик кој му барал пари за неговиот зет да не оди во затвор, поради наводна сообраќајна несреќа, информираше...

Македонија

Изминатата ноќ горел автомобил на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот во кумановската полиција во 3 часот  по полноќ го пријавил 61-годишниот сопственик на...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во соработка со Агенцијата за национална безбедност и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција презеде оперативно...

Македонија

Во полициска акција разбиена е терористичка група во Куманово. МВР потврди дека во Куманово се приведени три лица, но засега не открива повеќе детали....

Македонија

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(36) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “уцена“. Пријавениот, во временски период од...

Македонија

На 25.08.2020 околу 21.20 часот на ул.„11-ти Октомври“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово запреле патничко возило „мицубиши“ со бугарски регистарски ознаки, управувано...

Македонија

Кумановското обвинителство поведе постапка против 23-годишен кумановец кој се сомничи за производство и продажба на марихуана, соопшти денеска Јавното. обвинителство Основното јавно обвинителство –...