Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "криминал"

Балкан

Внимателно координирана полициска операција во 10 земји разби албански организиран криминален синдикат, кој шверцувал кокаин од Јужна Америка во Европа. Акцијата довела до апсење...

Македонија

Пет скопјани се осомничени дека киднапирале гостиварец, го нападнале и присилиле на нотар да потпише лажен купопродажен договор за својот автомобил. СВР Скопје –...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција врши претреси во 5 фирми кои се сопственици на сајтовите кои добиле...

Македонија

Секторот за внатрешни работи Струмица – Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија поднесе кривична пријава против С.К.(24) од Миравци, гевгелиско,...

Македонија

Секторот за внатрешни работи Битола, Одделението за општ криминал при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против О.Е.(22) од Битола поради...

Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со...

Повеќе