Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "ковид"

Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во скопје се регистрирани 50 нови заразени, а оздравени се 46 пациенти. Вкупната бројка од почетокот на пандемијата изнесува 6373, од кои активни...

Свет

Главоболките, конфузијата и делириумот што ги доживеале некои заболени од Kовид-19 можно е да се резултат на директно продирање на корона вирусот во мозокот....