Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Ковид-19"

Спорт

Додека на Босанецот, Дамир Џумхур организаторите на Ролан Гарос не му дозволија да игра иако е негативен на тестот за Ковид-19, францускиот тенисер Беноа...

Македонија

Комисијата за заразни болести, како што најави денеска директорот на Здравствен дом Скопје Виктор Исјановски, утре на состанок ќе расправа за воведување целодневен престој во училиштата....