Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "кичево"

Македонија

На 07.09.2020 во 00.05 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека пред угостителски објект на ул„Маршал Тито“ бил нарушен јавниот ред и мир...

Македонија

На 04.09.2020 по претходно издадена судска наредба од Основен суд Кичево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во...