Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "ким јонг ун"

Свет

„Ким Јонг-Ун беше осамен човек и се плашеше од девојчињата на училиште“. Ова, го кажала во нејзината книга поранешна школска другарка на севернокорејскиот диктатор....

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп, ги сопре шпекулациите во светските медиуми кои известуваа за наводно влошеното здравје за претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун. Трамп...

Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун го посети крајбрежниот регион на неговата земја, кој пред неколку дена го погоди тајфунот Мајсак и нареди околу 12.000...