Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "киев"

Свет

Украинската полиција, на плоштадот Мајдан во центарот на главниот град Киев, денес употреби солзавец за да ги растера демонстрантите против мерките за затворање од вирусот корона....