Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Кавадарци"

Македонија

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (21.01.2021) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на...

Македонија

Во текот на вчерашниот ден (20.01) полициски службеници од Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата, спроведоа зајакната акциска контрола на територијата на...

Македонија

Масовна тепачка се случила денес во Штип пред натпреварот ФК Брегалница и ФК Тиквеш. Навивачките групи Фаланга(Штип) и Лозари(Кавадарци) се судрија жестоко и има...

Македонија

На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително ја растревожи Тиквешијата, откако претходно...

Повеќе