Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "исис"

Македонија

Една од најмалите членки на Глобалната антитетористичка коалиција според бројот на жители, Македонија изработи сеопфатна стратегија за реинтеграција на околу 40 нејзини државјани, повеќето...

Македонија

Шокантни вести пристигнуваат од Германија. Германското обвинителство соопшти дека се уапсени три лица, членови на ИСИС под сомнение за спремање терористички напад. Ф. М....

Свет

Жена, по која се трагаше во Италија, за обид за регрутација на луѓе кои би требало да се придружат на таканаречената Исламска држава, уаппсена е денес во Тирана, објави албанската полиција...

Македонија

Во полициска акција разбиена е терористичка група во Куманово. МВР потврди дека во Куманово се приведени три лица, но засега не открива повеќе детали....