Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "илон маск"

Свет

Директорот на компаниите Спејс икс и Тесла, Илон Маск, го критикуваше милијардерот и филантроп Бил Гејтс заради неговите ставови за одржливоста на поголемите електрични возила, оценувајќи...