Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "измама"

Македонија

Кумановец (86) бил потенцијална жртва на изманик кој му барал пари за неговиот зет да не оди во затвор, поради наводна сообраќајна несреќа, информираше...

Македонија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесекривична пријава против Б.А. (33) од Скопје и С.Ќ.(32) од Чучер – Сандево,поради постоење основано сомнение за сторени...

Балкан

Полицијата на италијанскиот остров Капри уапсила Хрват, кој лажно се претставувал како дипломат. Тој бил приведен откако била покрената истрага заради неплатени сметки за...