Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "избори"

Македонија

Во интервју за НетПрес, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајки на прашање го повика Премиерот Заев да организира предвремени парламентарни избори заедно со...

Македонија

Нов тежок дебакл доживеаја политиките на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Неговата желба да профитира од стравот на граѓаните од корона вирусот и намерата...

Македонија

Дента после изборниот пораз, кој претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се обиде да го претстави како победа, Мицкоски изрази сомнеж во се освен во првиот човек...

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во...

Македонија

Откако ветуваа неверојатни проекти за парламентарните избори како вселенски и астрономски центар и брзи возови, македонската јавност особено штипјани со нетрпение ги очекуваа проеките...

Македонија

Во неделата во Босна и Херцеговина се одржаа локални избори на целата територија на државата. Според првичните резултати, победник на овие локални избори е...

Свет

Адвокатот на американскиот претседател Доналд Трамп, Сидни Пауел, побара директорката на ЦИА, Џина Хаспел, да биде отпуштена затоа што го игнорирала предупредувањето за софтверот...

Повеќе