Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "зоран заев"

Македонија

Ние не смееме да си дозволиме да испратиме порака дека за нас постои алтернативно решение, освен полноправното членство во ЕУ, истакна во емисијата „Трилинг“...

Македонија

„Остануваме целосно посветени на успешното спроведување на пописот, на неговата афирмација во делот на спроведување и поддршка на самиот попис. Оваа поддршка доаѓа од...

Македонија

Премиерот Зоран Заев соопшти дека најмалку 8.000 вакцини од производителот „Фајзер“ Република Србија ги понудила за македонските граѓани, а се преговара и за други...

Македонија

Во интервју за НетПрес, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајки на прашање го повика Премиерот Заев да организира предвремени парламентарни избори заедно со...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во свое и во име на Владата, упати честитка по повод големиот христијански празник Рождество...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска ги посети новите простории на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците, во...

Македонија

840 милиони евра се инвестираат во 400 километри патишта во државата, соопшти премиерот Зоран Заев, на денешната седница во Собранието, посветена на пратенички прашања....

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев прими писмо од новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави, Џозеф Бајден во кое се заблагодарува...