Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "земјотрес"

Балкан

Во Загреб сношти и утрово забележани се послаби земјотреси а многу жители на градот се во страв од нови потреси. Разорен земјотрес кој во...

Свет

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтерова скала ја погодил Костарика, соопштиле од Европскиот сеизмолошки медитерански центар. Засега нема информации за жртви или...