Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "затвор"

Свет

Строги казни следат во САД за непочитувачите на мерките за заштита од коронавирусот.  Судот во американската сојузна држава Мериленд го осуди 42-годишниот Шон Маршал Мајерс...

Свет

Видеото кое доаѓа од Русија ниприкажува многу невообичаен обид за бегство од затвор. Затвореникот е ставен во „кутија“ и веројатно чека судење. Забележа дека има само даски над главата, па...

Македонија

На 22.09.2020 во 14:00 часот во СВР Скопје, Т.П.(56) од с.Ногаевци пријавил дека на 12.09.2020 бил измамен од едно лице. Според пријавеното, околу 10.30...

Македонија

Кумановец (86) бил потенцијална жртва на изманик кој му барал пари за неговиот зет да не оди во затвор, поради наводна сообраќајна несреќа, информираше...

Повеќе