Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "заплена"

Македонија

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во соработка со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, по претходно...

Балкан

Во меѓународната истрага „Фалкуша“ по иницијатива на хрватската полиција, на Канарските острови е запленет скоро еден тон кокаин. Уличната вредност на запленетиот кокаин е...