Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "еу"

Свет

Антикорупциската агенција на ЕУ (ОЛАФ) минатата година започна 223 истраги поради разни злоупотреби, неправилности и злоупотреба на пари од европските фондови, се вели во извештајот на...

Балкан

Бугарското Министерство за надворешни работи им даде 72 часа на двајца руски дипломати да ја напуштат земјата. Обвинителите ги обвинија дека биле вклучени во...

Свет

Според германските вооружени сили, Унгарија е прва што се приклучува на меѓународниот и пред се, главно воен, воздушен сообраќај. Индекс соопшти дека Унгарија е првата земја што...

Македонија

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Европската Унија во Република Северна Македонија, Дејвид Гер. Во продолжение ги проследуваме интегралните текстови од...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев денеска имаше работна средба со премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис, која двајцата соговорници ја оценија...

Повеќе