Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Еди Рама"

Балкан

Албанскиот премиер Еди Рама изјавил дека нема можности Белград и Приштина да влезат во војна и се запрашал за која војна зборува претседателот на...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од министерот за здравство Венко Филипче денеска оствари средба преку интернет видео врска со...

Македонија

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, преку интернет конференциска врска, денеска учествуваше на регионалниот форум за млади лидери, во организација на...

Македонија

Лидерите на Србија, Албанија и Северна Македонија – претседателот Александар Вучиќ, премиерите Еди Рама и Зоран Заев денеска одржаа состанок преку интернет конференциска врска...