Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "европска унија"

Македонија

Албанската Демократска Партија која е сестринска партија на ВМРО-ДПМНЕ во рамки на Европската народна партија (ЕПП) вчера успеа да протне резолуција која беше усвоена...

Македонија

Во Софија денеска започна лидерскиот Самит за Западен Балкан во рамките на Берлинскиот процес, на кој оваа година ко-домаќини се Република Бугарија и Република...

Македонија

Во телефонскиот разговор со канцеларката на СР Германија Ангела Меркел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев изрази благодарност за зголемениот ангажман...

Повеќе