Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "европа"

Свет

Поранешниот италијански премиер Матео Ренци вечерва објави дека ги повлекува министрите на неговата партија „Италија Вива“ од владата,  со што ја остава владејачката коалиција без мнозинство во парламентот....

Свет

Лондонската полиција истражува смрт на жена чие тело е пронајдено во куфер во хостел во западниот дел на градот, пренесува „Guardian“. Телото го открил вчера молер од...

Свет

Белгиската полиција во петокот вечерта ја прекина забранетата „сексуална забава“ во центарот на Брисел, на која присуствуваа 25 лица, вклучително и член на Европскиот...