Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "дрога"

Забава

Од филм до реалност. Италијанскиот актер Салваторе Абруцезе, кој играше во филмот „Гомора“, беше уапсен во Скампија за дистрибуција на дрога. 26-годишникот никогаш не...

Македонија

Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Единицата за...

Македонија

Денеска (14.01.2021) во Бирото за jавна безбедност при Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија беше остварена работна средба помеѓу директорот на БЈБ,...

Македонија

На 21.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи по претходна судска наредба, извршија...

Македонија

Пред малку до медиа.мк пристигна ексклузивна информација од очевидци за огромна полициска раздвиженост и голем број на полициски припадници на граничниот премин кај Ново...

Повеќе