Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "делчево"

Македонија

Човечки труп пронајден во атарот на делчевското село Очипала кај месноста „Чачарата“. Трупот е пронајден од полициски службеници од Полициската станица во Делчево, а...

Македонија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против З.Н.(37) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „спречување на...